سفارش آهنگسازی و تنظیم به صورت حرفه ای

آهنگسازی یک کار خلاقانه و فردی است، اما بیشتر ترانه سراها از روش های تقریبا مشابهی برای نوشتن آهنگ استفاده می کنند. هم آنهایی که موسیقی می نویسند و هم آنهایی که شعر می سرایند از ساز خودشان در این فرآیند استفاده می کنند و به بداهه گویی ادامه می دهند تا زمانی که واقعاً به چیزی ارزشمند برسند. جهت سفارش آهنگسازی و تنظیم آهنگ کلیک کنید.

بسیاری از نویسندگان، به جای تمرکز بر طیف گسترده ای از تمام تکنیک های آهنگسازی موجود، ترجیح می دهند صرفاً بر هدف دریافت یک آهنگ جدید کامل تمرکز کنند.

به عبارت دیگر، این افراد تمام توجه و انرژی خود را مستقیماً روی موضوع تکمیل شده خلاقیت (آهنگ جدید) متمرکز می کنند و نه روی خود فرآیند (روش ها و روش هایی که می توانند استفاده کنند). بلافاصله پس از تصمیم گیری برای نوشتن یک آهنگ جدید، آنها با استفاده از یک روش، که ساده ترین است و نیازی به تلاش زیادی ندارد، شروع به کار می کنند – استفاده از بداهه نوازی بر روی سازهای در دسترس نویسنده.

در زیر نمونه هایی وجود دارد که فرض می کنند ساز اصلی گیتار الکتریک است. این روش نیز مانند هر روش ترانه سرایی که امروزه وجود دارد، بدیهی است که مزایا و معایب خود را دارد. پرداختن به لیستی از معایب و مزایای آشکاری که در روش بداهه سازی در چنین ابزاری ذاتی است، ضرری ندارد.

مزایای این تکنیک:

این روش ساده ترین گزینه برای چنین فرآیندی مانند آهنگسازی است.

با این تکنیک می توان بلافاصله دست به کار شد، بدون اینکه حواس شما به نوعی برنامه ریزی و هدف پرت شود.

در این صورت می توانید از امکانات طبیعی صدای گیتار، مهارت های نوازندگی، محدوده صدا، مفصل بندی، محدوده دینامیکی، تعداد صداهای قابل پخش همزمان و غیره بهره ببرید.

به شرطی که نویسنده گیتاریست نسبتا خوبی باشد، به راحتی می تواند موسیقی طبیعی برای گیتار بسازد.

بسیاری از آنها مهارت های اولیه گیتار را دارند، بنابراین اجرای ایده های گیتار خود، در بیشتر موارد، مشکل زیادی ایجاد نمی کند.

با توجه به این واقعیت که اکثر آهنگسازان (از جمله بسیاری از متخصصان) این روش خاص را ترجیح می دهند، نتایج تلاش های خلاقانه نویسنده ممکن است شبیه برخی از چیزهایی باشد که قبلا ایجاد شده اند و قبلاً به موفقیت های واقعی تبدیل شده اند.

 

تماس با استودیو محسن ناحی

معایب این روش عبارتند از:

نویسنده با امکانات طبیعی صدای گیتار، مهارت های نواختن این ساز، محدوده صدا، بیان محدوده دینامیکی، تعداد آن دسته از صداهایی که می توان همزمان پخش کرد و غیره محدود شده است.

به احتمال زیاد، نویسنده از ایده هایی استفاده می کند که قبلاً هنگام آهنگسازی آهنگ دیگری استفاده کرده است.

اگر خودتان را نه به عنوان یک آهنگساز، بلکه فقط به عنوان یک گیتاریست احساس کنید، می توانید به راحتی در دام خاصی بیفتید.

نویسنده می تواند درک کند که در روند ساخت آهنگ جدید، بیشتر کار با دستان او انجام می شود نه مغز خلاق او…

فقط استفاده از این روش دامنه نتایج موسیقی ممکن را محدود می کند – نه لزوماً به دلیل آشفتگی گیتار. هر روش منفرد، مربوط به زمینه ای مانند آهنگسازی، محدودیت دارد.

جهت سفارش آهنگسازی و تنظیم کلیک کنید.

سفارش آهنگسازی و تنظیم به صورت حرفه ای

انسان واقعاً سخت کار می کند تا بهترین نتیجه را از او بگیرد. البته استفاده از انواع روش ها بسیار مناسب تر از استفاده از تنها یکی از آنهاست.

نویسنده یک آهنگ جدید باید ساز خود را در دست بگیرد، فقط شروع به بداهه نوازی کند، موسیقی بسازد و آنچه را که معمولاً انجام می دهد تجزیه و تحلیل کند، به طور معمول به چه روشی شروع می کند، بلافاصله سعی می کند برای یک آهنگ جدید ملودی بنویسد، یا در اول او هنوز هم آکوردها را می گیرد. برای شروع، می‌توانید ایده‌های فهرست زیر را اعمال کنید.

شما باید شروع به ایجاد یک آهنگ جدید با ملودی کنید

در این صورت، ابتدا باید تصمیم بگیرید که آیا ملودی که نویسنده در صدد خلق آن است، منحصراً ساز باشد یا آواز. درک این موضوع نقش مهمی ایفا می کند، زیرا ملودی های آوازی به فضایی برای خواننده نیاز دارند، و همچنین باید در نظر داشت که خوانندگان در مقایسه با اکثر آلات موسیقی دارای دامنه صدای بسیار باریکتری هستند. هرگز نباید این را در فرآیندی از این دست، مانند آهنگسازی، فراموش کرد.

شما باید الگوی ملودیک (حرکت ملودیک / خطی) ملودی جدید خود را تامل کنید. همچنین باید تصمیم گرفت که آیا اوج تلفظ وجود دارد یا نه (یعنی بالاترین نقطه) و در کجای ملودی جای آن وجود دارد.

جهت سفارش آهنگسازی و تنظیم کلیک کنید.

 

با آکورد شروع کنید

ابتدا باید کلید را انتخاب کنید – به هیچ وجه لازم نیست که در طول آهنگ به آن پایبند باشید ، اما کارشناسان توصیه می کنند حداقل از یک کلید خاص شروع کنید. بعداً در صورت تمایل می توانید از آن منحرف شوید. سپس باید پیشرفت وتر را تجزیه و تحلیل کنید، تعیین کنید که نقاط افزایش / کاهش تنش در کجا قرار دارد، واقعا بهترین دستور برای قرار دادن لحظات چنین طرحی است.

همزمان با ملودی و آکورد شروع کنید

این رویکرد کاملاً مورد پسند بسیاری از متخصصان مدرن در زمینه ای مانند آهنگسازی است. باید با یک نت و یک آکورد یا یک عبارت شروع کنید، بلافاصله بعد از اضافه شدن نت و آکورد بعدی ملودی، باید آنها را با هم ضبط کنید. شما باید با تغییر نه عبارت ملودیک، بلکه آکورد آزمایش کنید – با تغییر نه آکورد، بلکه عبارت ملودیک آزمایش کنید.

اول ریتم

باید انواع الگوهای ریتمیکی که معمولاً نویسنده یک آهنگ جدید استفاده می کند، تحلیل کرد. یکی از این انواع ممکن است دقیقاً همان چیزی باشد که چنین فرآیندی فاقد آن است و کاملاً در کار جدید نویسنده قرار می گیرد. نیازی نیست از آزمایش تغییرات در ریتم های مورد علاقه خود بترسید، به عنوان مثال، می توانید سعی کنید الگوی ریتمیک معمول را در جهت مخالف اجرا کنید.

ایجاد موسیقی پیچیده ترین نوع فعالیت موسیقی است که شامل بسیاری از فعالیت های جانبی (شکل سازی، رهبری صدا، هارمونی و غیره) می شود.

از سوی دیگر، این نیز ساده ترین نوع فعالیت موسیقی است – تأیید دیگری بر این امر نمونه های بی شماری از افراد بی سواد موسیقی است که برخی از معروف ترین ملودی ها را خلق کرده اند. اما استثنا فقط قاعده را ثابت می کند. بنابراین، اگر ملودی‌های ضربه‌ای هر روز شما را آزار نمی‌دهند، باید خودتان آن‌ها را بگیرید. و برای این باید سخت کار کنید.

به طور کلی، ایجاد موسیقی همان فرآیند ایجاد یک ساختمان، نقاشی، کتاب و غیره است.

جهت سفارش آهنگسازی و تنظیم کلیک کنید.

چه چیزی یک حرفه ای را در هر زمینه ای از فعالیت متمایز می کند؟

توانایی دیدن هدف نهایی.

شما می توانید به فرآیند خلق موسیقی به عنوان فرآیندی که تحت کنترل ذهن نیست نزدیک شوید. یا می توانید از تمام پتانسیل خود استفاده کنید و از ذهن خود برای کنترل الهام استفاده کنید.

همانطور که تجربه آهنگسازان مختلف نشان می دهد، هر یک از آنها در فرآیند تمرین، طرح خاصی از اقدامات را توسعه می دهند که به تحقق سریع و با بالاترین کیفیت ایده های آنها کمک می کند.

من سعی خواهم کرد یک طرح کلی از کار در زمینه ایجاد موسیقی را ترسیم کنم.

قبل از شروع ضبط، برنامه نویسی و غیره، تصمیم گیری در مورد برخی موارد بسیار مهم است. به عنوان مثال: از چه سبکی پیروی کنید، برای چه آهنگی موسیقی نوشته خواهد شد، ساختار فیگوراتیو، شاید این موسیقی برای فیلم باشد – پس باید خود را با خطوط داستانی و خواسته های کارگردان آشنا کنید. (موارد زیادی وجود دارد که نویسنده موسیقی اثری را که برای آن موسیقی می نویسد ندیده یا نخوانده است. در این صورت لازم است حداقل یک ساختار فیگوراتیو کلی از اثر شکل بگیرد)

سه رویکرد در آهنگسازی

ساختن ملودی

آهنگسازی هارمونی

آهنگسازی

هنگام استفاده از الگوریتم اول، الگوریتم ممکن است چیزی شبیه به این باشد:

1) ما تعیین می کنیم که به چه نوع ملودی نیاز داریم.

بسیار مهم است که بدانیم در کدام جهت حرکت کنیم. ملودی ممکن است شما را ملاقات کند، یا ممکن است مجبور شوید آن را بنویسید. اما در هر دو مورد، باید به وضوح بدانید که چه نوع ملودی را باید خلق کنید.

 1. شکل ملودی، نقش آن را در مقیاس اثر (تک موضوعی، توسعه سونات، سمفونیک و غیره) تعیین می کنیم.

از آنجایی که با این روش آهنگسازی، ملودی وسیله اصلی بیان ایده آهنگساز است، باید امکانات آن را برای توسعه در چارچوب فرم در نظر گرفت. 90 درصد بقیه کار بستگی به ملودی دارد. ویژگی های ریتم، هارمونیک و نحوی ملودی باید اندیشیده شود. بعد از آماده شدن تم کار می توان گفت که بیش از 50 درصد کار انجام شده است.

جهت سفارش آهنگسازی و تنظیم کلیک کنید.

سه رویکرد در آهنگسازی
 1. انتخاب وسایل هارمونیک

انتخاب هارمونی تحت تأثیر عوامل زیادی قرار می گیرد که اصلی ترین آنها سبک ملودی، اتصالات هارمونیک ذاتی در آن، سبک از پیش تعیین شده توسط آهنگساز است. هارمونی می تواند ملودی را تکمیل کند، یا می تواند آن را در تضاد و نقطه مقابل قرار دهد.

 1. انتخاب بافت

بستگی به ترکیب انتخاب شده و قابلیت های آن دارد. همچنین، بافت به سبک هارمونی و ساختار فیگوراتیو ملودی بستگی دارد. انواع پیچیده بافت، ترکیبی از چند صدایی با همفونی برای بیان تصاویر پیچیده و جادار مناسب هستند. در عین حال می توان یک ملودی ساده را در چارچوب یک بافت ساده ارائه کرد.

 1. کار با فرم

در این مرحله لازم است تکنیک های انتخاب شده در بالا به صورت منطقی ساخته شوند. عوارض مختلف، تزریق، فشردگی بافت باید مکمل و ایجاد فرم باشد. می توانید طرحی ایجاد کنید که در آن مهمترین عناصر شکل دهی مشخص شوند.

 1. تنظیم یا ابزار دقیق

اگر بلافاصله برای یک آهنگ خاص آهنگسازی کنید، در این مرحله نکات بحث برانگیز را نهایی کرده و در صورت لزوم سازهای گمشده را معرفی می کنید. اگر موسیقی را برای کلاویه ساخته اید یا فقط آن را در ذهن خود دارید، باید کاملاً روی ایجاد یک تنظیم کار کنید.

هنگام نوشتن هارمونی، الگوریتم تا حدودی متفاوت خواهد بود.

1) یک پیشرفت آکورد اولیه ایجاد کنید.

در اینجا همچنین مهم است که پتانسیل پیشرفت آکورد را برای توسعه بیشتر در نظر بگیریم. بسیاری از سکانس ها آنقدر در درون خود بسته هستند که توسعه آنها دشوار است و پس از چندین بار تکرار، شنونده را خسته می کند. لیثارمونی (به اصطلاح هارمونی که جایگزین ملودی می شود) باید بسیار تخیلی، زنده و به یاد ماندنی باشد. از حرکات و آهنگ های هک شده استفاده نکنید. به عنوان مثال به دبوسی و اسکریابین گوش دهید.

جهت سفارش آهنگسازی و تنظیم کلیک کنید.

 1. ملودی

در اینجا می توانید از قانون زیر استفاده کنید – هر چه هارمونی روشن تر باشد، ملودی استانداردتر است و بالعکس. به طور شماتیک، ملودی شما ممکن است:

الف) کم و بیش با هارمونی مطابقت دارد (تکیه به صداهای آکورد، وضوح، آرپژ)

ب) کنتراست (توقیف، کروماتیسم، تکنیک های چند تنی، چند وجهی، استیناتو، هماهنگ سازی مجدد)

ج) تضاد و شباهت را با هم ترکیب کنید همانطور که تمرین نشان می دهد، در حضور هارمونی روشن، چند لحن برای ایجاد یک ملودی فیگوراتیو کافی است.

مراحل زیر تکرار می شوند تنها با این تفاوت که لیتارمونی در وهله اول به عنوان عنصر شکل دهنده خواهد بود.

اگر تصمیم دارید با آهنگسازی شروع کنید (یا او خودش شما را پیدا کرده است)، ترتیب احتمالی اعمال به شرح زیر است: 1. تعیین کنید که آیا ریتم را ملودیزه کنید یا خیر.

 1. اگر ریتم در سپهر همنوازی یا سازهای ریتمیک باقی بماند، به دنبال لحن لازم می گردیم و با آن کار می کنیم.
 2. اگر ریتم ملودیک باشد، بافت و فرم را بر اساس ساختار آن می سازیم.

تنظیم مجموعه ای از تکنیک ها برای استفاده از تایم در آثار موسیقی است. اگر ملودی نوشته‌اید و نت‌های گیتار بیس و آکوردهای لازم را برداشته‌اید، می‌توانید آن‌ها را روی پیانو یا یک گیتار بنوازید. با این حال، امکان تنظیم یا به عبارت دیگر تنظیم این عناصر (آکورد، بیس و ملودی) برای دو یا چند ساز را نیز دارید.

فرآیند تنظیم دقیقاً شامل تصمیم گیری است که کدام سازها کدام نت ها را بنوازند.

در گذشته اکثر نوازندگان تقریباً همیشه موسیقی خود را ساخته و تنظیم می کردند. امروزه بسیاری از نوازندگان ترجیح می دهند از کمک های خارجی استفاده کنند.

 

برای اطلاعات بیشتر درباره آهنگسازی اینجا کلیک کنید.

 

اگر تا به حال مجبور شده اید برای بیش از دو ساز موسیقی بسازید، پس تنظیم را قبلا انجام داده اید. چیدمان را به حق می توان یک هنر و یک علم کامل نامید.

ما شروع به بررسی این موضوع خواهیم کرد، با تمرکز بر سطح متوسط ​​دانش، یعنی شما باید درک درستی از نحوه تنظیم، حداقل در سطح اولیه داشته باشید تا این مقاله حداکثر را برای شما به ارمغان بیاورد. سود.

هنگام استفاده از چندین ساز، به تمام ترتیبات احتمالی که می توانید برای قرار دادن هر ساز استفاده کنید فکر کنید.

همچنین محدوده گام را در نظر بگیرید، حد بالاترین و پایین ترین نت هایی که می توان روی یک ساز خاص نواخت.

واضح است که سازهای باس مانند گیتار باس، کنترباس و توبا ترجیحاً پایین‌ترین نت‌ها را می‌نوازند. آهنگسازان از این سازها برای نواختن نت های پایین تر استفاده می کنند زیرا:

 1. این سازها نواختن نت های پایین در طیف نت های موسیقی را کاملاً آسان می کند.
 2. روی این سازها لحن این نت های پایین به وضوح شنیده می شود.

صدای خوب این سازها هنگام نواختن ملودی‌های کم‌صدا منجر به این واقعیت می‌شود که اغلب نوازندگان فراموش می‌کنند که می‌توانند در یک رجیستر بالاتر نیز به همان اندازه خوب صدا کنند.

جهت سفارش آهنگسازی و تنظیم کلیک کنید.

در آهنگ های معمولی پاپ، راک، متال، بلوز یا جاز، سازهای باس ذکر شده در بالا تقریباً همیشه پایین ترین نت های آهنگ را می نوازند.

در قرن‌های 19، 20 و 21، آهنگسازان موسیقی کلاسیک اغلب استفاده سنتی از سازهای باس را آزمایش کردند و نت‌هایی را در ردیف‌های متوسط ​​و بالا به آن‌ها نسبت دادند.

در دنیای موسیقی، این تکنیک به «صداهای متقاطع» معروف است. اغلب، در صورتی که آهنگساز بخواهد روی تنظیم آهنگ تمرکز کند، از این تکنیک برای دستیابی به جلوه خاصی استفاده می شود.

در سبک های رایج موسیقی غیر کلاسیک، تلاقی صداها با سازهای باس چندان رایج نیست. دلیل این چیست؟

شاید این به این دلیل است که آهنگسازان در سراسر جهان به این نتیجه رسیده اند که تلاقی صداها با سازهای باس ایده خوبی نیست، یعنی صدای این تکنیک با هنجارهای موسیقی خاصی مطابقت ندارد؟

شاید مطالعه تنظیم توسط این آهنگسازان صرفاً رسمی (مثلاً در یک مدرسه موسیقی) یا حداقل غیررسمی بوده است؟

نه، اغلب دلیل آن در این واقعیت نهفته است که اصول اولیه تکنیک های ساز، تنظیم سبک های رایج موسیقی را محدود می کند، به معنای ثبت آشکار سازها.

نت‌های باس معمولاً با سازهای باس نواخته می‌شوند و سال‌هاست که از تکنیک‌های ساز استفاده می‌شود. و از آنجایی که این تکنیک ها بارها اثربخشی خود را ثابت کرده اند، چرا ما نیاز به تغییر داریم؟

با این حال، به یاد داشته باشید که تقاطع صداها در واقع به هیچ تغییر خاصی منجر نمی شود، این فقط یک تکنیک موسیقایی دیگر است که می توانید آن را در ترکیبات موسیقی خود تجربه کنید.

تنظیم حرفه ای

فقط با آن زیاده روی نکنید. با اعمال کراس اوور صوتی در جایی که لازم است، می توان به صدای بسیار مؤثری دست یافت و بسیاری از باس نوازندگان از پخش قطعات با صدای بلندتر لذت می برند، اگرچه اغلب در انجام این کار موفق نمی شوند.

هنگام گوش دادن به موسیقی، دقت کنید که این تکنیک چقدر نادر است، اما اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که آن را می شنوید، راه ها و مکان های استفاده از آن را تجزیه و تحلیل کنید. اگر سعی کنید هنگام گوش دادن به موسیقی آن را انجام دهید، توجه به این تکنیک دشوار نیست.

سعی کنید هنگام نوشتن آهنگ بعدی خود از صداهای متقاطع استفاده کنید. اگر اولین تلاش را دوست ندارید، این ایده را به کلی رها نکنید.

به خاطر داشته باشید که صداهای همپوشانی در همه موارد به یک اندازه خوب به نظر نمی رسند. به عنوان مثال، اغلب در ابتدا، در میان و در انتقال بین دو بخش از قطعه رخ می دهد. شما آن را زیاد در آیات و همخوانی نمی شنوید.

این با نقش مهم تر ملودی آوازی توضیح داده می شود و تلاقی صداها در سازهای باس می تواند شنونده را از ملودی آوازی منحرف کند.

جهت سفارش آهنگسازی و تنظیم کلیک کنید.

از طرف دیگر آهنگسازان اغلب نمی خواهند چیزی در ملودی آوازی اختلال ایجاد کند و تمرکز شنونده را مختل کند. با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید به این قانون پایبند باشید. این تکنیک را آزمایش کنید و سعی کنید در قسمت های مختلف قطعه از آن استفاده کنید.

در اینجا 2 روش برای شروع استفاده از این تکنیک موسیقی در موسیقی شما وجود دارد.

 1. یک آهنگ باس معمولی را از یکی از آهنگ های خود انتخاب کنید و آن را 1، 2 یا 3 اکتاو بالاتر از حد معمول پخش کنید. این کار ملودی شما را به یک رجیستر بالاتر از ساز پس از رجیستر بعد از باس منتقل می کند.

نتیجه یک ملودی باس جدید است، زیرا ملودی باس اصلی شما اکنون در رجیستری میانی قرار دارد، و سازی که قبلا ملودی را می نواخت اکنون به عنوان ساز باس استفاده می شود، زیرا ملودی باس اصلی شما اکنون یک ملودی تنور است.

 1. کوک بیس معمولی خود را با ساز دیگری که معمولاً برای آهنگ های باس استفاده نمی شود، بنوازید. هیچ تغییری در کوک باس شما ایجاد نشده است، اما اکنون با ساز دیگری نواخته می شود. استفاده از این تکنیک روی گیتار هفت سیم و پیانو آسان است.

جهت سفارش آهنگسازی و تنظیم کلیک کنید.

 

جمع بندی:

برای سفارش آهنگسازی، نیاز است تا موارد زیر را مشخص کنید:

نوع آهنگ: آیا می‌خواهید آهنگ بدون کلام (انسترومنتال) یا آهنگ با ترانه و صداگذاری باشد؟

ساختار و قالب آهنگ: آیا برای آهنگ خاصی ساختار و قالب مشخصی در نظر دارید؟ آیا نیاز به بخش‌های مشخصی مانند ورودی، قسمت اصلی، پل و فینال دارید؟

هدف آهنگ: آیا آهنگ برای اجرای زنده روی صحنه است یا برای ضبط و انتشار در رسانه‌ها و پلتفرم‌ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت؟

ترجیحات موسیقی: توضیح دهید که سبک، حالت و احساسی که در آهنگ بخواهید منتقل شود چیست. همچنین، در صورت وجود نمونه‌های مشابه یا ایده‌های خاصی در ذهنتان، آنها را به آهنگساز بیان کنید.

سایر ملاحظات: به آهنگساز اعلام کنید در مورد موضوع و هدف آهنگ، ترتیب بخش‌ها، محدودیت‌های زمانی، و هر توضیح دیگری که درباره آهنگ دارید.

سوالات متداول

این به ترجیحات شما بستگی دارد. آهنگسازی می‌تواند به صورت آهنگ بدون کلام (انسترومنتال) یا آهنگ با ترانه و صداگذاری انجام شود. شما می‌توانید تعیین کنید که آیا می‌خواهید آهنگ شما صرفاً موسیقی بدون کلام باشد و یا مایلید ترانه‌ای در آن وجود داشته باشد و صداگذاری نیز انجام شود. اگر ترانه و صداگذاری برای شما اهمیت دارد، باید این نکته را به آهنگساز اعلام کنید تا بتواند در فرایند آهنگسازی به طور مشخص به آن توجه کند.

اگر ایده‌های خاصی درباره ساختار و قالب آهنگ دارید، بهتر است آنها را با ما به اشتراک بگذارید. آهنگساز می‌تواند بر اساس این ایده‌ها ساختاری مناسب برای آهنگ ایجاد کند و به شما پیشنهادهای خود را نیز بدهد. در نهایت، هدف این است که ما و شما به یک توافق درباره ساختار و قالب آهنگ برسیم که با ترجیحات و ایده‌های شما همخوانی داشته باشد.

اگر قصد دارید آهنگ را برای اجرای زنده بر روی صحنه مورد استفاده قرار دهید، می‌توانید به ما اعلام کنید که نیاز به یک نسخه زنده و پویا از آهنگ دارید. در این صورت، آهنگساز ممکن است عواملی مانند دینامیک‌های بیشتر، تنظیم‌های سازها برای اجرای زنده و سازگاری با صداگذاری در محیط‌های زنده را در نظر بگیرد.

اگر تمایل دارید آهنگ را ضبط و در رسانه‌ها و پلتفرم‌های موسیقی منتشر کنید، می‌توانید به ما بگویید که نیاز به یک نسخه استودیویی و با کیفیت بالا برای ضبط و میکس و مسترینگ دارید. در این حالت، آهنگساز ممکن است با تکنیک‌های ضبط استودیویی و کیفیت صداگذاری بالا کار کند.

Start typing to see projects you are looking for.
ورود به حساب کاربری

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید
مشاوره