آموزش حرفه ای میکس مید و ساید

خانه » بلاگ » آموزش حرفه ای میکس مید و ساید

صفر تا صد میکس مید و ساید

حتما راجع به میکس مید و ساید مطالبی شنیده اید یا این را تجربه کرده اید که در مرحله مسترینگ مید و ساید را جدا شنیده باشید و آنها را با proq3 اکولایز کرده باشید .

 تا به حال با این فکر کرده اید که مید و ساید را جدا میکس کنید؟

میکس-مید-و-ساید

شاید بپرسید اصلا چرا باید این کار رابکنیم!! ابتدا لازم است بدانیم مید همان صدای مونو و ساید یا همان صدایی است که در اثر اختلاف زمانی پخش صدای اسپیکر چپ و راست بوجود می اید . جالب است بدانید اگر میکس شما در حالت مونو خوب صدا بدهد ، در حالت استریو نیز خوب خواهد بود .

خوب با توجه به این مطلب بهتر نیست ابتدا بخش مید را میکس کنیم و به یک میکس مطلوب برسیم و سپس ساید را میکس کنیم؟

روش جادویی در مید و ساید

وقتی قرار است مونو بخش عمده میکس ما باشد ، چرا باید با شنیدن ساید ان را مجهول کنیم؟ ساید بسیار فریبنده است و صدابردار را به اشتباه می اندارد. بخصوص در بحث افکت ریورب و دیلی ساید میتواند شما را دیوانه کند. بنا بر این بهتر است ابتدا مونو میکس کنیم و وقتی از صحت مید موزیک اطمینان پیدا کردیم، ساید را چک کنیم. این روش جادویی همواره شما را نجات خواهد داد.

چگونه مید و ساید را میتوان جدا کرد؟

اگر هنگام میکس موزیک را مونو کردید و احساس کردید همه چیز به هم ریخت معنی و مفهوم آن این است که راه را اشتباه رفته اید. اما چگونه مید و ساید را میتوان جدا کرد؟ پلاگین های زیادی وجود دارند که این کار را انجام میدهند اما یکی از بهترین ها msed میباشد. این پلاگین دو ولوم برای مید و ساید در اختیار شما قرار میدهد که بتوانید هردو را کنترل کنید یا حتی حذف کنید. حتی میتوانید دو خروجی بگیرید و روی هرکدام جدا کار کنید. کمپرس کنید یا حتی اکولایز کنید. و در آخر آنها را باهم ترکیب کنید. نتیجه خیره کننده خواهد بود . پس بهتر است بیشتر به مونوِ میکس اهمیت بدهیم .

نوشته قبلی

آموزش میکس مونو

نوشته بعدی

کیوبیس 12 آنلاین خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Start typing to see projects you are looking for.
ورود به حساب کاربری

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید
کوکی‌های سایت

در این بخش می‌توانید برای کوکی‌های سایتتان به کاربران هشدار دهید.

پذیرفتن