آموزش حرفه ای میکس مید و ساید

خانه » بلاگ » آموزش حرفه ای میکس مید و ساید

صفر تا صد میکس مید و ساید

حتما راجع به میکس مید و ساید مطالبی شنیده اید یا این را تجربه کرده اید که در مرحله مسترینگ مید و ساید را جدا شنیده باشید و آنها را با proq3 اکولایز کرده باشید .

 تا به حال با این فکر کرده اید که مید و ساید را جدا میکس کنید؟

میکس-مید-و-ساید

شاید بپرسید اصلا چرا باید این کار رابکنیم!! ابتدا لازم است بدانیم مید همان صدای مونو و ساید یا همان صدایی است که در اثر اختلاف زمانی پخش صدای اسپیکر چپ و راست بوجود می اید . جالب است بدانید اگر میکس شما در حالت مونو خوب صدا بدهد ، در حالت استریو نیز خوب خواهد بود .

خوب با توجه به این مطلب بهتر نیست ابتدا بخش مید را میکس کنیم و به یک میکس مطلوب برسیم و سپس ساید را میکس کنیم؟

روش جادویی در مید و ساید

وقتی قرار است مونو بخش عمده میکس ما باشد ، چرا باید با شنیدن ساید ان را مجهول کنیم؟ ساید بسیار فریبنده است و صدابردار را به اشتباه می اندارد. بخصوص در بحث افکت ریورب و دیلی ساید میتواند شما را دیوانه کند. بنا بر این بهتر است ابتدا مونو میکس کنیم و وقتی از صحت مید موزیک اطمینان پیدا کردیم، ساید را چک کنیم. این روش جادویی همواره شما را نجات خواهد داد.

چگونه مید و ساید را میتوان جدا کرد؟

اگر هنگام میکس موزیک را مونو کردید و احساس کردید همه چیز به هم ریخت معنی و مفهوم آن این است که راه را اشتباه رفته اید. اما چگونه مید و ساید را میتوان جدا کرد؟ پلاگین های زیادی وجود دارند که این کار را انجام میدهند اما یکی از بهترین ها msed میباشد. این پلاگین دو ولوم برای مید و ساید در اختیار شما قرار میدهد که بتوانید هردو را کنترل کنید یا حتی حذف کنید. حتی میتوانید دو خروجی بگیرید و روی هرکدام جدا کار کنید. کمپرس کنید یا حتی اکولایز کنید. و در آخر آنها را باهم ترکیب کنید. نتیجه خیره کننده خواهد بود . پس بهتر است بیشتر به مونوِ میکس اهمیت بدهیم .

نوشته قبلی

آموزش میکس مونو

نوشته بعدی

کیوبیس 12 آنلاین خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Start typing to see projects you are looking for.
ورود به حساب کاربری

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید
Call Now Button