آموزش موسیقی از پایه به صورت حرفه ای

خانه » بلاگ » آموزش موسیقی از پایه به صورت حرفه ای

صفر تا صد آموزش موسیقی

امروزه با وضعیت اقتصادی کنونی شاید کمتر مردم به علایق شخصی من جمله موسیقی بپردازند. زیرا تصور میکنند که دغدغه های مهمتری نصبت به موسیقی وجود دارد. اما حقیقت این است که همانطور که جسم هر شخصی نیاز به آب و غذا و پوشاک و غیره دارد، روح وی نیز نیازمند تغذیه است. و چه منبعی بهتر از موسیقی آن هم با یک آموزش موسیقی از پایه!!!

موزیک را ازکجا باید شروع کرد؟

موزیک-را-ازکجا-باید-شروع-کرد؟

آیا لازم است که یک خواننده تمام مبانی موسیقی را بشناسد، ساز بزند، آهنگسازی و تنظیم بیاموزد و صدابرداری بلد باشد؟

قطعا خیر. براستی خوانندگان و آهنگسازان فعال حال حاضر چقدر موزیک را میشناسند و آکادمیک موسیقی را دنبال کرده اند! پاسخ این است که برخی اصلا پا به هیچ کلاس آموزشی نگذاشته و بعضی دوره های مختصری را بعد از چهره شدن گذرانده اند. البته عده ای هم تحصیلات پایه ای موسیقی دارند و آموزش موسیقی از پایه را سپری کرده اند که موضوع بحث ما نیستند.

آموزش میکس مونو

آیا خوانندگان دهه ۵۰ و ۶۰ ، ستارگانی همچون خانم ها هایده، حمیرا، مهستی و اقایان معین و ستار و … چقدر مبانی موسیقی و تئوری موسیقی میدانستند؟

نتیجه گیری این که گاهی برای موفقیت نیاز به تحصیلات تخصصی نیست بلکه شور و اشتیاق و علاقه و همچنین استعداد و البته تمرین لازم است. چه بسا یک آهنگساز خوب (مثل زنده یاد واروژان)بتواند ستارگان بسیاری در موسیقی بیافریند. در دنیای موسیقی بین الملل نیز همین گونه است. بسیاری از ستارگان موزیک جهان هستند که از نظر استعداد نیز در سطح بالایی نیستند. اما با استفاده از پول و نمایش دادن خود را مطرح میکنند. البته شهرت چنین افرادی گذرا است و هیچ یک ماندگار نخواهند شد.

اما به راستی راه موفقیت در یادگیری و آموزش موسیقی چیست؟

همگی این ضرب المثل را شنیده ایم که همه چیز را همگان دانند. یعنی کسی نیست که تمام علوم را بلد باشد. پس نتیجه این که برای موفقیت باید از علوم چند نقر در کار بهره برد و چون مورد بحث ما موسیقی است، منظور این است که برای خواننده ای موفق بودن باید از وجود یک ترانه سرا، یک آهنگساز و

تنظیم کننده و یک صدابردار خوب بهره برد. در مجموعه ما شما میتوانید با دادن موضوع ترانه و کلیدواژه های مورد نظر خود و مشخص کردن ترانه سرای مورد نظر دقیقا به متن شعری که مد نظر دارید برسید.

مشاوره با محسن ناحی

مشاوره-با-محسن-ناحی

امور آهنگسازی و تنظیم توسط محسن ناحی انجام میگیرد و میتوانید صدابردار مورد نظر خود را جهت میکس و مسترینگ آهنگ خود انتخاب کنید.

در صورت نیاز به مشاوره رایگان میتوانید با شماره درج شده در قسمت تماس با ما تماس گرفته و با آگاهی انتخاب کنید. جهت شنیدن نمونه آثار ساخته شده نیز کافیست به بخش نمونه کارها سری بزنید.

برای انتخاب آهنگساز اجازه ندهید کسی شما را مجاب کند و با توضیح دادن شمارا مجبور به انتخاب کند. کافیست به رزومه شخص نگاهی انداخته و ببینید چه آهنگهایی در چه سطحی و با چه کیفیتی در کارنامه ان آهنگساز وجود دارد.

نوشته قبلی

آشنایی با اصول آهنگسازی

نوشته بعدی

آموزش میکس مونو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Start typing to see projects you are looking for.
ورود به حساب کاربری

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید
مشاوره