استودیو موسیقی

استودیو موسیقی

وقتی زمان ضبط آهنگ های خود در استودیو موسیقی فرا می رسد، چگونه می توانید مطمئن شوید که آهنگ مناسب را انتخاب کنید؟ چیزی که با موسیقی شما مطابقت دارد و در آن احساس خوبی خواهید داشت. انتخاب بد استودیوی ضبط می تواند از نظر مالی و هنری گران باشد.

سوالاتی که باید از خود بپرسید:

جنبه عملی: بودجه من چقدر است؟ اگر یک گروه هستید، آیا استودیو به اندازه کافی بزرگ است؟ آیا به چندین اتاق ایزوله نیاز دارم؟ در کجا واقع شده ؟ اگر استودیو در شهر شما نیست، آیا هتل، رستوران و سرگرمی در نزدیکی شما وجود دارد؟ چه تجهیزاتی موجود است؟ تا کی باید برنامه ریزی کرد؟

در سمت الهام: آیا فضای استودیو را دوست دارید؟ آیا آکوستیک اتاق را دوست دارید؟ آیا با بازی آن راحت خواهید بود؟ آیا فضایی برای استراحت وجود دارد؟

جهت مشاوره رایگان و خدمات آهنگسازی اینجا کلیک کنید.

بودجه استودیو موسیقی

بدیهی است که وقتی می خواهید در استودیو ضبط کنید، بودجه شما یکی از اولین عواملی است که باید در نظر بگیرید. به خاطر داشته باشید که ارزان ترین قیمت ها همیشه به معنای بدترین کیفیت نیست و بالاترین قیمت همیشه بهترین نتیجه را تضمین نمی کند. نکته کلیدی این است که بدانید چه چیزی را باید انتظار داشته باشید و مطمئن شوید که با آن راحت هستید. مهم است که بودجه خود را از قبل مشخص کنید. با گنجاندن 10 تا 15 درصد اضافی در بودجه خود از موارد غیرمنتظره پیشی بگیرید – ممکن است به زمان بیشتر، تجهیزات اضافی، خرابی و غیره نیاز داشته باشید.

سوالات درست را از خود بپرسید: آیا نیاز به استخدام نوازندگان جلسه دارید؟ آیا به یک مهندس صدای شخصی نیاز دارید؟ آیا قصد اجاره ابزار/آمپر را دارید؟ مطمئن شوید که همه اینها در بودجه شما لحاظ شده است، زیرا اغلب به چیزی بیش از یک استودیو با آکوستیک خوب نیاز دارید.

برخی از استودیوهای ضبط در ساعات غیر اوج مصرف، قیمت های خود را پایین می آورند، دریغ نکنید که آیا بودجه شما محدود است یا خیر.

به عنوان یک هنرمند نوظهور و مستقل، سعی کنید از هر سرمایه گذاری حداکثر استفاده را ببرید. به عنوان مثال، می‌توانید تصمیم بگیرید که ضبط را برای محتوای بصری فیلم‌برداری کنید و شاید حتی از یک جلسه زنده در استودیو موسیقی فیلم بگیرید که به عنوان کلیپ ویدیویی شما عمل می‌کند.

محل استودیوی ضبط

امروزه استودیوهای ضبط زیادی وجود دارد که برای پیدا کردن آن در نزدیکی خود مشکلی ندارید. با این حال، بسته به شهری که در آن هستید، اگر به دنبال صدا/آکوستیک خاصی هستید، ممکن است کمی رفت و آمد کنید. همچنین ممکن است بخواهید از خانه دور شوید تا از حواس‌پرتی‌های روزمره دور شوید. ضبط در جایی دور از خانه می تواند به شما این امکان را بدهد که برای مدتی فقط روی پروژه تمرکز کنید.

بنابراین مکان استودیوی ضبط چیزی است که باید از ابتدا مشخص شود و بدانیم چقدر می‌توانی پیش بروی. این به شما کمک می کند جستجوی خود را اصلاح کنید، فقط باید به دنبال استودیو در یک منطقه کاملاً تعریف شده باشید.

صدا و تجهیزات

اکنون که بودجه خود را تعیین کرده اید و می دانید تا چه حد می خواهید پیش بروید، روی تجهیزات مورد نیاز و نوع صدایی که می خواهید به آن برسید تمرکز کنید.

صدا و تجهیزات

به ضبط‌های استودیویی گروه‌های مورد علاقه‌تان گوش دهید و سعی کنید بفهمید چه چیزی را در مورد خود ضبط دوست دارید. سپس آن را با استودیوهایی که انتخاب کرده اید مقایسه کنید.

اکثر استودیوهای ضبط یک صفحه، وب سایت، SoundCloud یا چیز دیگری دارند که دارای نمونه صدا است. در غیر این صورت، از طریق ایمیل از آنها بپرسید که آیا امکان گوش دادن به نمونه هایی از ضبط گروه هایی وجود دارد که سبک آنها به سبک شما نزدیک است. به طور کلی، تا زمانی که رویکرد شما جدی باشد، آنها آماده هستند تا در این تصمیم گیری دشوار به شما کمک کنند. آیا این استودیو ضبط برای موسیقی شما ساخته شده است یا نه؟

به یاد داشته باشید که اضافه کردن ریورب در فرآیند میکس آسان است، اما حذف آن تقریباً غیرممکن است اگر در هنگام ضبط استودیو به دلیل آکوستیک بد اتفاق افتاده باشد.

تجهیزات

اکثر استودیوهای ضبط تجهیزات اولیه را تهیه یا اجاره می کنند. مطمئن شوید آنچه را که می خواهید در آنجا پیدا می کنید. آیا تجهیزات ضبط استودیو حرفه ای و با کیفیت است؟ آیا تجهیزات قدیمی موجود است؟ مجدداً، به راحتی می توانید وب سایت آنها را بررسی کنید یا مستقیماً از طریق ایمیل یا تلفن سؤال کنید.

امروزه، اکثر استودیوهای موسیقی دیجیتال شده اند، اما تعداد کمی هنوز تجهیزات آنالوگ دارند. اگر این برای شما مهم است، به دنبال یک استودیوی ضبط با این قابلیت ها باشید.

مهندس صدا

اگر با مهندس صدا خود کار نمی کنید، با یکی از افراد در استودیو موسیقی آشنا شوید. در مورد موسیقی، تأثیرات و تجربیات مربوطه خود، رندرهایی که می خواهید به دست آورید صحبت کنید و دریابید که چگونه می توانید به طور مؤثر با هم کار کنید.

اگر می خواهید بدانید که یک جلسه ضبط چگونه می گذرد، مقاله موسیقی هدایت را در این زمینه پیدا کنید

هر مهندس صدا روش کار خود را دارد. سبک و تجربه او تاثیر زیادی در ضبط شما خواهد داشت. و این فقط نحوه کار با تجهیزات استودیو ضبط یا نحوه ویرایش آهنگ های موسیقی نیست. مهندس صدا باید فردی باشد که به او اعتماد کنید و احساس راحتی کنید که با او کار کنید زیرا قرار است چند ساعت یا چند روز در آن استودیو موسیقی بمانید. برای پیدا کردن یک مهندس صدا خوب می توانید از اطراف بپرسید یا ببینید چه کسی آهنگ های مورد علاقه شما را ضبط کرده است. بسیاری از استودیوها لیست مشتریان را در صفحه وب خود دارند. دریغ نکنید که با آنها تماس بگیرید تا بدانید که آیا آنها دوست دارند با فلان مهندس صدا کار کنند یا خیر.

زمان مورد نیاز برای ضبط در استودیو موسیقی

خیلی اوقات، نوازندگانی که برای اولین بار وارد استودیو موسیقی می شوند فکر می کنند می توانند صبح زود در استودیو حاضر شوند و در پایان روز با یک آلبوم 12 آهنگی ضبط شده، میکس و مسترینگ بیرون بروند. این سورئال است و تلاش برای رسیدن به آن بسیار ناامید کننده خواهد بود. اگرچه هر پروژه منحصر به فرد است و به زمان یکسانی نیاز ندارد، دریغ نکنید که از مهندس صدا تخمین زمان بخواهید تا خودتان را سازماندهی کنید. داشتن تجهیزات، سازماندهی خوب، و مهمتر از همه، تمرین خوب از قبل، به حداقل رساندن زمان صرف شده در استودیوی ضبط کمک زیادی می کند – ایده این است که حتی یک دقیقه را هم تلف نکنید.

کمی جستجو انجام دهید

اکنون که بودجه خود را می دانید، مکان را تعیین می کنید و تجهیزات، نوازندگان و تکنسین های مورد نیاز خود را تعیین می کنید، وقت آن رسیده است که از چند استودیو ضبط که با معیارهای شما مطابقت دارند بازدید کنید. با آنها تماس بگیرید و قرار ملاقات بگذارید. شما همچنین می توانید برای مراجع درخواست کنید – گروه ها، هنرمندان، تهیه کنندگان و مهندسانی که در آنجا ضبط کرده اند.

برای اطلاعات بیشتر درباره استودیو موسیقی اینجا کلیک کنید.

شهرت استودیوی ضبط

بهترین استودیوهای ضبط سابقه دارند و اغلب به دلیل داشتن “صدای امضا” معروف هستند. متأسفانه دسترسی به این استودیوهای موسیقی برای نوازندگان مستقل دشوار است، اما اگر بودجه شما اجازه می دهد، از امتحان کردن دریغ نکنید. همچنین دارای مزایای بالقوه بازاریابی است. وجود نام یک استودیوی معروف در EP/Album شما می تواند اعتبار آن را نزد متخصصان صنعت موسیقی افزایش دهد.

در غیر این صورت، بسیاری از استودیوهای دیگر وجود دارند که معروف هستند یا به روی همه باز نیستند و همچنین صدای خاصی را ارائه می دهند، شما در انتخاب خود دچار مشکل خواهید شد.

RekYou – پلت فرم تولید موسیقی

RekYou یک پلت فرم تولید موسیقی است که به هنرمندان این امکان را می دهد تا به لطف شبکه بزرگ استودیوهای ضبط، مهندسان و صداهای حرفه ای، از خدمات اختصاص داده شده به خلق موسیقی مانند ضبط، میکس و مسترینگ بهره مند شوند.

این پلتفرم بیشترین تعداد استودیوهای ضبط را در فرانسه فهرست می کند و به شما امکان می دهد استودیوهای ضبط حرفه ای یا خصوصی (خانه-استودیو) را با توجه به نیازهای خود (بودجه، سبک موسیقی، در دسترس بودن، موقعیت جغرافیایی، مهارت های مهندس صدا …) رزرو کنید.

همچنین یک پلتفرم دیگر – Studiomatic – وجود دارد که استودیوها را به صورت 24 ساعته ارائه می دهد که به لطف رزرو، پرداخت و باز کردن درها توسط تلفن هوشمند، می توانید با استقلال کامل به آن دسترسی داشته باشید. تجربه ای نوآورانه بدون هیچ گونه محدودیت زمانی.

تمام استودیوهای آنها کاملاً عایق صدا، مجهز به تجهیزات پیشرفته و اشتراک نامحدود هستند. مشترکین همچنین از مزایا و تخفیف های شرکای Studiomatic بهره مند خواهند شد.

برای نتیجه گیری در مورد انتخاب استودیوی ضبط مناسب، از وقت گذاشتن دریغ نکنید. با استودیوهای موسیقی مورد علاقه خود تماس بگیرید و از آنها سوال بپرسید. در نهایت، تحقیقات، تأملات و شهود شما شما را به یک تجربه استودیویی ایده‌آل سوق می‌دهد، از اهمیت این کار که از قبل انجام شده است غافل نشوید.

آیا دوست دارید وارد موسیقی شوید و آیا به ضبط پروژه خود فکر می کنید؟ آیا شما یک آماتور هستید و رویای رفتن به پشت میکروفون در استودیو ضبط را دارید اما نمی دانید چه انتظاری دارید؟ وضعیت شما هر چه باشد، باید جهش کنید! ما روند یک جلسه ضبط در استودیو را برای شما توضیح می دهیم.

دنیای استودیو ضبط را کشف کنید

وقتی در استودیو ضبط می کنید، وارد یک مکان غیر معمول می شوید. اتاق ایزوله، عایق صدا، مجهز به تجهیزات حرفه ای که توسط متخصصان این حوزه کار می شود: به طور معمول، همه چیز در جای خود قرار دارد تا با بهترین کیفیت ممکن ضبط شود!

یک استودیو حرفه ای از دو اتاق تشکیل شده است: اتاق کنترل و غرفه ضبط صدا.

اتاق کنترل جایی است که مهندس صدا کار می کند. وقتی پشت میکروفون هستید از پشت کامپیوترش با کیبورد و نرم افزارش با شما صحبت می کند و راهنمایی می کند. سپس همانطور که از نامش پیداست در غرفه ضبط صدا است که هنرمندان صدای خود را ضبط می کنند. دو بخش متمایز برای یک تولید موسیقی باکیفیت ضروری است، زیرا هر قسمت مفید و ویژگی های خود را دارد!

در مورد پروژه خود با مهندس صدا که مسئول جلسه شماست بحث کنید

اگر اولین بار است که در یک استودیو حضور دارید و به این فکر می کنید که چگونه می خواهید خودتان را ضبط کنید، نگران نباشید! می‌توانید روی مهندس صدا حساب کنید تا توصیه‌هایی در مورد نحوه ژست صدایتان ارائه کند، یا مثلاً چقدر باید از میکروفون بایستید. او در طول جلسه شما را راهنمایی می کند.

و حتی اگر اولین تجربه شما در استودیو نیست: از مهندس صدا استفاده کنید و از او راهنمایی بخواهید! او یک حرفه ای است / عادت به ضبط روزانه دارد، که به خوبی از اشتباهات و نکات مختلف برای یک ضبط موفق آگاه است. و اگر با او در مورد پروژه خود و نتیجه ای که می خواهید در پایان جلسه ضبط به دست آورید صحبت کنید، او می تواند حتی بهتر شما را راهنمایی کند. یک چیز مسلم است: شما تنها نیستید!

اگر مهندس صدا می تواند در ضبط به شما کمک کند، برخی از استودیوها پیشنهاد می کنند در طول جلسه شما با یک مربی آواز تماس بگیرید تا عملکرد آواز خود را بهتر کنترل و کامل کنید! در این صورت متخصص می تواند شما را به خوبی راهنمایی کند تا بهترین صدای خود را به نمایش بگذارید و حتی در صورت تمایل می تواند هارمونی هایی را برای بهبود ضبط شما پیشنهاد کند.

در پایان جلسه، شما به طور معمول با چیزی که “صاف کردن” نامیده می شود، ترک می کنید. این شروعی برای میکس است و به شما این امکان را می دهد که به طور خاص حجم صداهای مختلف و آهنگ های ساز بین آنها را یکسان کنید تا یک نتیجه صوتی هماهنگ داشته باشید. در واقع، هیچ کس صدایی را نمی خواهد که بسیار بلندتر از صدای ساز باشد! مگر اینکه این چیزی باشد که شما به دنبال آن هستید …

زمان مورد نیاز برای ضبط در استودیو موسیقی

جلسه خود را از قبل در یک استودیو موسیقی متناسب با پروژه خود رزرو کنید

قبل از رفتن به استودیو موسیقی عنوانی را که قرار است ضبط کنید آماده کنید.

کلمات/متون شما باید قبل از روز جلسه تمام شده باشد تا بتوانید ضبط خود را در شرایط خوبی انجام دهید. و ساز خود را فراموش نکنید! چه از یوتیوب آمده باشد، چه آن را از طریق اینترنت خریده باشید و چه آن را با اندازه گیری درست کرده باشید، در روز جلسه خود کاملاً به آن نیاز دارید، در غیر این صورت نمی توانید چیزی را ضبط کنید.

برای آموزش تنظیم آهنگ حرفه ای اینجا کلیک کنید.

با توجه به رزرو جلسه استودیو خود، به شما توصیه می کنیم برنامه ای را که برای آواز خواندن مناسب شما است، رزرو کنید. اگر می‌دانید که صدایتان در طول صبح بهترین نیست، زیرا به عنوان مثال عادت به آواز خواندن در اوایل روز ندارید، بهتر است یک جلسه را بعد از ظهر یا حتی عصر رزرو کنید. شما بهترین صدای خود را می شناسید! به خودت اعتماد کن.

شما می توانید استودیوهای زیادی را در سراسر فرانسه پیدا کنید، بهترین راه برای تصمیم گیری این است که بررسی های گوگل را بررسی کنید و با استودیو تماس بگیرید تا ببینید چگونه به شما اطلاع می دهند و آیا حرفه ای به نظر می رسند. مدت زمان سطح جلسه، در استودیوهای ما در هر صورت، در هدایت موزیک، به طور کلی توصیه می کنیم برای ضبط یک قطعه 4 ساعت وقت بگذارید. پس از آن، همه چیز به تجربه و سهولت هنرمند ضبط کننده بستگی دارد، اما در هر صورت بهتر است وقت خود را صرف کنید و چندین کار را انجام دهید تا بهترین نسخه ممکن از عنوان خود را به دست آورید. شما باید بتوانید صدای خود را در همان ابتدا گرم کنید، سر خود را در آهنگ بگذارید و در لحظه، هارمونی های مختلف را امتحان کنید، چندین برداشت از یک عبارات را انجام دهید… واقعاً اینطوری می توانید یک آهنگ عالی بسازید. : وقت گذاشتن

در نهایت، برای اینکه شانس را به نفع خود قرار دهید، صدای خود را قبل از جلسه ضبط خود آماده کنید تا تا حد امکان مؤثر باشد. همچنین مطمئن شوید که در یک استودیو حرفه ای، خوش برخورد و با کیفیت ضبط کنید تا در شرایط خوب کار کنید و از نتیجه ضبط خود راضی باشید!

هدایت موزیک یک استودیوی ضبط صدا در منطقه 11 پاریس است که می تواند شما را در تمام مراحل ساخت آهنگ هایتان از ساز تا مسترینگ همراهی کند. تیم ما برای استقبال از هنرمندان حرفه ای و آماتور انتخاب شده است، با سطح آنها سازگار است و مهمتر از همه اطمینان حاصل می کند که تجربه استودیو کارآمد، گرم و به یاد ماندنی است!

جرأت کنید پروژه خود را شروع کنید و جلسه ضبط خود را هم اکنون رزرو کنید! نکته اصلی این است که اوقات خوبی داشته باشید و قبل از جلسه تمام تلاش خود را انجام دهید تا آن را به درستی آماده کنید و برای روز بزرگ احساس آمادگی کنید.

افتتاح یک استودیوی ضبط یک ایده تجاری است که برای بسیاری از افراد جذاب است.

با این حال، قبل از شروع، لازم است یک طرح کسب و کار محکم بنویسید.

این سند امکان ایجاد استراتژی رشد استودیوی ضبط خود را با انجام یک بازتاب عمیق، به عنوان مثال، در مورد اولین بودجه، مزایای رقابتی، خطوط صورت درآمد، عوامل موفقیت و همچنین سود آتی استودیوی شما

علاوه بر این، طرح کسب و کار استودیوی ضبط شما می تواند به عنوان پشتیبانی برای درخواست تامین مالی از یک بانکدار استفاده شود.

چه چیزی باید در طرح تجاری استودیو ضبط گنجانده شود؟

آیا برنامه از پیش تعریف شده ای برای پیگیری وجود دارد؟

چگونه بودجه شروع استودیوی ضبط خود را محاسبه کنیم؟

نسبت های حسابداری برای درج در این سند چیست؟

چگونه نقطه سربه سر یک استودیو ضبط را ارزیابی کنیم؟

در ادامه مقاله به همه این سوالات پاسخ می دهیم.

همچنین، اگر می‌خواهید شانس را به نفع خود قرار دهید، می‌توانید به طرح کسب‌وکار ما که با مدل اقتصادی یک استودیوی ضبط تطبیق داده شده است، اعتماد کنید.

همچنین باید بدانید که کارشناسان ما نظارت فعال و مستمر بر این بازار را انجام می دهند. آنها به طور منظم داده ها را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کنند. نتیجه کار آنها را می توان در بسته کامل یک استودیو موسیقی یافت.

نوشتن طرح کسب و کار یک استودیو ضبط

آیا باید قبل از افتتاح یک استودیو ضبط، یک طرح تجاری بنویسم؟

نوشتن یک طرح تجاری برای استودیوی ضبط خود به شما این فرصت را می دهد:

– ارقام و داده های مربوط به بازار تولید موسیقی را مطالعه کنید

– روند استودیو ضبط را تجزیه و تحلیل کنید

– عوامل موفقیت یک استودیوی ضبط را تعیین کنید

– مشتریان آینده خود و انتظارات آنها را شناسایی کنید

– یک پیشنهاد ارزش قانع کننده برای پروژه خود بسازید

– مطالعه استودیوهای ضبط رقیب و موقعیت آنها

– به مزیت های رقابتی برای استودیوی ضبط خود فکر کنید

– از طریق بوم مدل کسب و کار، مدل کسب و کار پروژه خود را شرح دهید

– توسعه یک استراتژی دقیق (در چند مرحله)

– شناسایی خطرات و تهدیدات احتمالی

– سودآوری آتی استودیو خود را به یک موسسه بانکی ثابت کنید

نوشتن طرح کسب و کار یک استودیو ضبط

چگونه می توان طرح تجاری یک استودیو ضبط را ساختار داد؟

این نوع اسناد حجم زیادی از اطلاعات، جداول و تحلیل ها را گرد هم می آورد.

با این حال، برای داشتن یک طرح تجاری دقیق، توصیه می شود آنها را به خوبی ساختار دهید.

این همان کاری است که ما در طرح تجاری خود برای یک استودیوی ضبط انجام داده ایم که در پنج بخش مجزا تشکیل شده است.

بخش مقدماتی «فرصت بازار» است. در این بخش، ارقام و داده های مربوط به بازار تولید موسیقی را خلاصه می کنیم. این داده ها به طور منظم به روز می شوند.

این بخش از طرح تجاری امکان ارائه گرایش های جدید را نیز فراهم می کند (به عنوان مثال: نرم افزار ویرایش صدا، پلتفرم های استریم، استودیوی خانگی، ضبط از راه دور یا حتی پلت فرم های اجاره استودیو).

برای نتیجه گیری، ما عواملی را شناسایی می کنیم که به یک استودیوی ضبط اجازه می دهد تا سودآور شود.

سپس بخشی وجود دارد که “ارائه شرکت” است. نقش آن ارائه ویژگی های اصلی استودیوی ضبط شما است (استودیوی ضبط در کدام منطقه واقع شده است؟ چه خدماتی ارائه می شود؟ ساعات کاری چقدر است؟ و غیره).

این بخش همچنین ارزش پیشنهادی استودیوی ضبط شما را ارائه می دهد. با ارائه رهبر پروژه (کسی که این پروژه تجاری را به دنیا آورد) به پایان می رسد.

سپس قسمتی با عنوان “تحقیقات بازار” می آید که به شما امکان می دهد بخش های مشتری استودیوی ضبط خود را مطالعه کنید.

همچنین استودیوهای ضبط رقیب را از طریق مطالعه رقابت ارائه می دهد. این بخش حاوی یک ماتریس SWOT است، ابزاری برای شناسایی نقاط قوت و ضعف پروژه شما و در عین حال ارائه فرصت ها و تهدیدهای محیط.

بخش “استراتژی” به ما این فرصت را می دهد تا یک استراتژی 3 ساله ارائه دهیم، از جمله اقداماتی که به پروژه شما اجازه می دهد تا سودآور شود.

به طور خاص، یک طرح بازاریابی را به تفصیل شرح می دهد که منجر به رشد پایدار می شود

در نهایت، طرح کسب و کار با بخش “مالی” به پایان می رسد. این امکان را به شما می دهد تا تمام جداول و شاخص های مالی استودیوی ضبط خود را نمایش دهید.

سوالات متداول درباره استودیو موسیقی

تجهیزات استودیو موسیقی شامل میکروفون‌ها، میکسرها، مانیتورهای استودیویی، دستگاه‌های درام ماشین، ابزارهای موسیقی، نرم‌افزارهای DAW، کنترلرها، سینت‌ها و افکت‌پردازنده‌ها می‌شود.

برای ایجاد استودیو موسیقی، ابتدا مکان مناسبی با فضای مناسب انتخاب کنید. سپس تجهیزات ضروری مانند میکروفون، مانیتورهای استودیویی، رابط صوتی، دستگاه‌های درام ماشین و کامپیوتر با نرم‌افزار DAW را تهیه کنید.

نرم‌افزارهای DAW مانند Pro Tools، Logic Pro X، Ableton Live، FL Studio و Cubase برای ضبط، ویرایش، میکس و مسترینگ آهنگ‌ها در استودیوهای موسیقی استفاده می‌شوند

اگرچه دانش تخصصی می‌تواند کمک کند، اما برای استفاده از یک استودیو موسیقی به تجربه و آشنایی با تجهیزات و نرم‌افزارهای استودیو نیاز دارید. می‌توانید با تمرین و مطالعه به تدریج مهارت‌های خود را بهبود دهید.

آموزش آهنگسازی با fl studio
نوشته قبلی

آموزش آهنگسازی با fl studio

نوشته بعدی

مراحل تولید آهنگ

مراحل تولید آهنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Start typing to see projects you are looking for.
ورود به حساب کاربری

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید
کوکی‌های سایت

در این بخش می‌توانید برای کوکی‌های سایتتان به کاربران هشدار دهید.

پذیرفتن