به راستی بهترین تنظیم کننده ایران کیست؟

افراد زیادی در ایران به امر آهنگسازی و تنظیم مشغول هستند. رشته آهنگسازی از علوم پرطرفدار بین جوانان ایرانی است .حال به سوال اصلی بپردازیم ؛ بهترین تنظیم کننده ایران به راستی کیست ؟کمتر کسی است که حداقل یکبار هوس خواننده شدن نکرده باشد. و برای خواننده شدن قطعا نیاز به یک آهنگساز حرفه ای وجود دارد. کسی که به مارکت موسیقی ایران و سبک مورد علاقه مخاطبان ایرانی آشنایی داشته، ودر رشته خود بهترین باشد .

اما از کجا می شود فهمید کدام آهنگساز در کار خود وارد تر است؟

به نظر من آهنگساز حرفه ای کسی است که بتواند اصطلاحا جای صدای خواننده خود را پیدا کند. یعنی با شنیدن صدای خواننده، متوجه شود که زیر و بم، یا فرود و فراز صدای خواننده کجاست. خواننده چقدر میتواند بم یا اوج بخواند. در علم آهنگسازی این نکته مهمترین بخش مسئله است.

خدمات آهنگسازی در تهران

همکاری با آهنگساز حرفه ای

سفارش آهنگسازی و تنظیم به صورت حرفه ای

مراحل یادگیری آهنگسازی

آهنگساز موفق کیست؟

مشاوره-با-محسن-ناحی

بهترین تنظیم کننده ایران

آهنگساز موفق کسی است که بهترین استفاده را از ظرفیت صدای خواننده خود ببرد. اگر گام موزیک با گام وکال هماهنگ نباشد، هنگام ضبط کار اشکال ایجاد خواهد شد و اثر ضعیف از آب در خواهد آمد. اگر به آثار مشترک خوانندگان مطرح و آهنگسازان مطرح دقت کنید، درخواهید یافت که این آهنگها حاصل درک هر دو طرف از قابلیت یکدیگر بوده است. مثلا میلاد ترابی در آنالیز صدای محمد علیزاده و حمید عسگری بیشترین توفیق را داشته است. یا مثلا حامد برادران بهترین نتیجه را از صدای بهنام بانی گرفت. پدرام کشتکار با دکتر محمد اصفهانی و بهروز صفاریان در کنار محسن چاووشی و علی لهراسبی درخشید.

پس اولین قدم برای رسیدن به موفقیت و شهرت در موسیقی انتخاب آهنگساز حرفه ای است. عوامل دیگری نیز وجود دارد مانند انتخاب شعر خوب، ملودی دلنشین و صدابردار حرفه ای، که در آینده به آنها خواهم پرداخت. گاهی نیز استفاده از یک صدای خاص یا تکنیک خاص باعث شهرت آهنگساز می شود. مثلا گرشا رضایی از یک تکنیک خاص برای افکت ریورب استفاده می کند که امضای کار خود اوست. یا مثلا مسعود جهانی از یک سمپل درام کیت خاص استفاده می کند که آثار او را منحصر به فرد کرده است. باید بخاطر داشت که این را با سبک فرق دارد. سبک آهنگسازی یعنی ترکیب ایده ای خاص و شخصی، با علم آهنگسازی و تنظیم. پس نتیجه میگیریم که بهترین تنظیم کننده موسیقی و بهترین آهنگساز کسی است که در موارد بالا بیشترین تجربه را داشته باشد.

نوشته قبلی

آموزش ضرب در موسیقی و اهمیت آن

نوشته بعدی

چگونه آهنگساز شویم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Start typing to see projects you are looking for.
ورود به حساب کاربری

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید
مشاوره