تفاوت کمپرسور ، گیت و لیمیتر

خانه » بلاگ » تفاوت کمپرسور ، گیت و لیمیتر

تفاوت کمپرسور ، گیت و لیمیتر چیست؟

کمپرسور

کمپرسور و لیمیتر هر دو محدود کننده بلندیِ صدا هستند اما تفاوتهایی وجود دارد که به آن می‌پردازیم .در کمپرسور هدف از این ابزار فشرده سازی صدا و محدود کردن ‌آن است اما نه تمام صدا. در این ابزار بخشی از صدا از خروجی خارج شده و بخشی از آن محدود و کنترل می‌شود که میزان این اتفاق با ترشهولد قابل اجراست. گزینه هایی نیز در این پلاگین میکس و مسترینگ و جود دارد که ابتدا و انتهای این عملکرد را مشخص می‌کند.

لیمیتر

در لیمیتر کمی تفاوت وجود دارد. لیمیتر تمام سیگنال ورودی را کنترل می‌کند و اجازه عبور هیچ صدایی را از میزان تعیین شده نمی‌دهد که سرعت این اتفاق با ریلیز قابل مشخص کردن است. بطور کلی کمپرسور صدا را پایین اورده و کنترل میکند و لیمیتر صدا را بالا آورده و کنترل میکند .

گیت

گزینه دیگر گیت است به معنی دریچه. یعنی شما مشخص می‌کند چه مقداری از صدا از دریچه عبور کند و به محض بیشتر شدن از حد تعیین شده دریچه بسته میشود و صدا قطع می‌شود. همچنین از گیت برای گرفتن کشش اضافی کیک و نیز نویزِ رکورد در جاهایی از موسیقی که انجا چیزی نواخته نشده است استفاده می‌شود. در مطلب بعدی در مورد دیگر پلاگین‌ها و ابزار های میکس و مسترینگ توضیح خواهم داد.

نوشته قبلی

آهنگسازی و ساخت موسیقی

نوشته بعدی

هدف از ساخت موسیقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Start typing to see projects you are looking for.
ورود به حساب کاربری

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید
کوکی‌های سایت

در این بخش می‌توانید برای کوکی‌های سایتتان به کاربران هشدار دهید.

پذیرفتن