تنظیم کننده آهنگ

تنظیم کننده آهنگ

چگونه بفهمم که تنظیم کننده آهنگ برای من مناسب است؟ این یک سوال ضروری است که باید خیلی سریع به آن پاسخ داده شود و در صورت عدم انجام آن، در مسیر اشتباه قرار بگیرید و زمان و انرژی زیادی را هدر دهید.

تنظیم کننده آهنگ کیست؟

تنظیم کننده آهنگ شخصی است که یک ترانه سرا وظیفه تنظیم آهنگ خود را به او می سپارد. لباس پوشیدن به این معنی است که سازهای مناسب و نت های مناسب را در جای مناسب در مسیر خود قرار دهید. او مسئول بخش فنی و قالب بندی است. او لزوما در مبدأ خلقت نیست، اما موسیقی شما را نهایی می کند. ترانه سرا در واقع همیشه تنظیم کننده نیست.

جهت مشاوره رایگان و خدمات آهنگسازی و مشاهده لیست قیمت ها اینجا کلیک کنید.

جهت مشاهده نمونه کارها اینجا کلیک کنید.

او در سطح تنظیم موسیقی دخالت می کند و نه در سطح کارگردانی هنری، مگر اینکه کلاه کارگردانی را هم داشته باشد.

ارکستراتور

تنظیم با ارکستراسیون متفاوت است. ارکستر یک قطعه موسیقی موجود را برای یک گروه معین از آلات موسیقی تنظیم می کند.

تنظیم کمی متفاوت است، زیرا اجازه می دهد تا مقداری خلاقیت در ساختار موسیقی وجود داشته باشد. هارمونی ها، تم ها، ریتم ها و غیره ممکن است اندکی اصلاح شوند. تنظیم کننده همه چیز را در جای خود قرار می دهد و در صورت لزوم می تواند قطعه را بازسازی کند.

از یک هارمونی، یک سری آکورد، تنظیم کننده یک ملودی را پشتیبانی می کند.

تماس با استودیو محسن ناحی

کارگردان

کارگردان بر مرحله ضبط ساخته شده توسط مهندس صدا نظارت می کند. او بر مرحله طراحی صدا و افزودن افکت توسط تنظیم کننده (ها) نظارت دارد. این یکی روی اجرا و انسجام (با صدا، نگرش، کتیبه یا نه در یک دوره، یا یک حرکت موسیقایی و غیره) یک آلبوم یا عنوان موسیقی کار می کند.

او می تواند در مورد جهت گیری صدای هنری یک پروژه تصمیم بگیرد و بر تمام مراحلی که یک پروژه هنری را به سمت تحقق عینی آن سوق می دهد، نظارت می کند تا به نحو مطلوب از آن بهره برداری شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر شما را به مطالعه مقاله “چرا و چگونه با یک مدیر هنری همکاری کنیم؟ »

مهندس صدا

یک مهندس صدا می تواند سازها را برای پروژه شما در یک استودیو، معمولاً یک استودیو آجر و ملات، ترکیب و ضبط کند، اما لزوماً کار تنظیم را انجام نمی دهد.

تنظیم کننده آهنگ در استودیوی خود که مجهز به رایانه، نرم افزار، پلاگین، میکسر، میکروفون، سینت سایزر و آلات موسیقی است، به یک DAW تسلط دارد. یک ایستگاه صوتی دیجیتال، مخفف DAW، برای انگلیسی Digital Audio Workstation، ایستگاه کاری را بر اساس اجزای بهینه‌سازی شده برای دریافت و پردازش دیجیتال صدا تعیین می‌کند.

بیایید با هم ببینیم چگونه مروارید کمیاب را پیدا کنیم!

تنظیم کننده آهنگ کیست؟

سوالات درست را از خود بپرسید – چگونه بفهمم تنظیم کننده موسیقی برای من مناسب است؟

هر تنظیم کننده سبک، مهارت های خود را دارد. چگونه فرد مناسب را پیدا کنیم؟

برای این کار باید چندین سوال از خود بپرسید:

سبک موسیقی شما چیست؟

چه نوع شخصیتی برای شما مناسب است؟

به دنبال چه مهارت هایی در تنظیم کننده خود هستید؟

چه مشارکتی می خواهید در تنظیم داشته باشید؟

برنامه ات چیست؟

چه ترتیب مالی می خواهید؟

برای اطلاع بیشتر درباره تنظیم کننده آهنگ اینجا کلیک کنید.

سبک موسیقی شما

سبک موسیقی شما با یک ایستگاه بهتر از دیگری مطابقت دارد. آیا بیشتر به برنامه‌نویسی در Nostalgie، Fun Radio، La Première (بلژیک) یا France Inter تغییر می‌دهید؟

دانستن این موضوع به شما این امکان را می دهد که به خودتان راهنمایی کنید که چگونه و چه کسی لباس شما را می پوشد.

یک تنظیم کننده در یک سبک برنامه نویسی به جای دیگری تخصصی تر، حساس تر از دیگری خواهد بود. این به شما بستگی دارد که ببینید سوابق او چیست، روی چه پروژه هایی کار کرده است یا چه چیزی ساخته است تا بفهمید آیا سبک او مناسب شماست یا خیر. شما می توانید این کار را با جستجوی اینترنتی یا با پرسیدن مستقیم سوالات از او انجام دهید:

چه نوع موسیقی را دوست دارد؟

هنرمندان مورد علاقه او چه کسانی هستند؟

به کدام ایستگاه رادیویی گوش می دهد؟

اگر آهنگ فرانسوی کار می کنید، به نظرم ضروری است که تنظیم کننده ای پیدا کنم که آهنگ فرانسوی را دوست داشته باشد. کار با فردی که در موسیقی الکترونیک یا هوی متال تخصص دارد و منحصراً عاشق آن است، ممکن است بهترین انتخاب نباشد.

اگر تنظیم‌های او و موسیقی مورد علاقه‌اش را دوست ندارید، کار با هم تغییر نمی‌کند.

  1. شخصیت

این در مورد این است که احساس کنید جریان بین شما خوب پیش می رود. در اینجا چند سوال وجود دارد که باید از خود بپرسید:

آیا او به شما گوش می دهد؟

آیا او از شما سؤالاتی در مورد سابقه شما می پرسد؟

آیا احساس می کنید که او سبک موسیقی شما را دوست دارد یا فقط به یک مشتری اضافی نیاز دارد؟

آیا قابل دسترسی است؟ آیا او خوب، راحت و محترمانه ارتباط برقرار می کند؟

همچنین می توانید در صورت داشتن فرصت از افرادی که قبلاً با آنها کار کرده است پرس و جو کنید تا دریابید که تجربه آنها با او چه بوده است. چندین بررسی را انجام دهید تا ببینید چه اطلاعاتی با هم همپوشانی دارند.

درخواست مراجع می تواند شاخص خوبی باشد. اگر او تمایلی به دادن آن به شما ندارد، احتمالاً این یک نقطه توجه خواهد بود.

شخصاً پا داشتن کسی است که به جزئیات توجه داشته باشد. چه کسی می خواهد هر چند بار که لازم است بر روی یک عنصر برای بزرگنمایی آهنگ بازگردد. اینکه ما از همین نوع چیدمان ها، از هنرمندان خوشمان می آید. که از کشف قطعات لذت می بریم. این که بتوانیم در زمان استراحت ناهار با لذت در مورد همه چیز و هیچ چیز صحبت کنیم. اینکه او واقعاً می‌خواهد بفهمد که من می‌خواهم با چه چیزی ارتباط هنری برقرار کنم، بدون اینکه هرگز از بالا به من نگاه کند. من دوست دارم کسی را داشته باشم که به دنبال سازش است و نمی خواهد به هر قیمتی حرف آخر را بزند. از نظر طنز و حساسیت هم دوست دارم دور هم جمع شویم. یک برنامه کامل!

همچنین باید بدانم که تنظیم کننده آهنگ حاضر است یک کپی از پروژه های صدا را روی یک هارد اکسترنال به من بدهد تا بتوانم بسته به شرایط آنها را با شخص دیگری دوباره کار کنم. او باید از ابتدا در این سطح خیرخواه باشد تا من در مقطعی گروگان نگیرم.

سبک موسیقی شما

3.مهارت ها – چگونه بفهمم که تنظیم کننده موسیقی برای من مناسب است یا خیر؟

یک تنظیم کننده، از دیدگاه شخصی، باید یک نوازنده چند ساز بسیار خوب باشد، که بتواند به بهترین شکل ضبط و میکس کند.

خواندن موسیقی و ایجاد موسیقی برای هر ساز در قطعه من نباید برای او رازی داشته باشد. او باید بتواند زمین را طوری تغییر دهد که به بهترین وجه با دامنه صدای من مطابقت داشته باشد.

او باید بتواند به من بگوید که باید ساختار یک قطعه را تغییر دهید تا اثربخشی بیشتری داشته باشد. آهنگ را کوتاه کنید، یک گروه کر را حذف کنید، یک پل اضافه کنید و غیره.

برای مثال به او نیاز دارم که بتواند از انسجام صوتی آلبومم اطمینان حاصل کند. او باید بداند که چگونه زیر و بم و حجم سازهای مختلف را سازماندهی کند تا ملودی ها و هارمونی ها تا حد ممکن با هم ترکیب شوند.

باید راه حل محور باشد.

در حالی که مطمئناً تعداد کمی با توانایی های طبیعی وجود دارند، اکثر تنظیم کنندگان برخی از آموزش های کلاسیک را، یا از طریق درس های خصوصی، آموزش موسیقی رسمی، یا هر دو، دیده اند.

ترجیح می دهم مسترینگم را به غیر از تنظیم کننده ام بدهم چون کار اصلی او نیست و دیدگاه دیگری داشته باشم.

  1. مشارکت

برای من خیلی مهم است که بتوانم یک تنظیم کننده مشترک باشم. این بدان معنی است که من باید کسی را داشته باشم که بپذیرد که من کنار او بنشینم و نظرم را همانطور که لباس پوشیده است بگویم یا حداقل بتوانم از راه دور نظرم را بگویم و بگذارم وقتی او برمی‌گردد به آن توجه شود. با اولین رول پانسمان

هیچ چیز بدتر از این نیست که احساس کنید نمی‌توانید به خواسته‌ها، ایده‌هایتان عمیق بروید و تنظیم‌کننده شما می‌خواهد سریع پیش رود تا سودآور باشد. در همکاری های گذشته، قبلاً احساس عصبی بودن، بی حوصلگی نسبت به درخواست هایم برای تغییرات، شک و تردیدهایم در مورد فلان سازها، نت ها و … داشته ام. این احساسی است که دیگر نمی خواهم داشته باشم.

بدیهی است که شما باید منطقی بمانید، نخواهید چیزها را به طور نامحدود تغییر دهید و تا حد امکان در درخواست های خود شفاف باشید. من امروز خوش شانس هستم که کسی را پیدا کردم که حساسیتی مشابه من در مورد منطقی بودن دارد.

  1. دفتر خاطرات

در چه بازه زمانی می خواهید کارها را انجام دهید؟ آیا تنظیم کننده شما در دسترس است یا باید برای گرفتن تماس، جلسه کاری یا نتیجه به دنبال او بدوید؟

به نوبه خود، من به تنظیم کننده نیاز دارم تا در زمان تعیین شده که با هم تصمیم گرفته ایم، به دنبال نیازهای من بروم.

نکته مهم این است که او زمان و تمایل دارد تا بعد از آن با من کنسرت برگزار کند.

  1. ترتیب مالی

شما باید فردی را پیدا کنید که در مورد حقوق خود کاملاً واضح باشد، آنها باید بتوانند برآوردی را به شما ارائه دهند که در آن مشخص کند که قرار است چه کاری انجام دهد و زمان انجام آن را انجام دهد.

به نوبه خود، من معمولاً روی یک قیمت ثابت برای یک کار معین در زمان معین کار می کنم.

من همچنین به کسی نیاز دارم که تفاوت بین ایجاد و تنظیم را درک کند. اینها حقوق یکسان و نحوه پرداخت یکسان نیستند.

او باید بتواند در این سطح در ارتباطش به من اطمینان دهد که آسان است و به طور طبیعی جریان دارد.

همه چیز قابل بحث است اما با احترام و مهربانی.

شما اکنون همه کارت ها را در دست دارید تا مروارید کمیاب خود را پیدا کنید، شخصی که مناسب شما باشد!

 

تنظیم کننده آهنگ کیست؟

تنظیم کننده یک تکنسین موسیقی است که با آهنگساز کار می کند. او وظیفه تبدیل یک اثر موسیقایی، آوازی یا دستگاهی را بر عهده دارد تا آن را با تفسیر یک خواننده یا ارکستر یا برای نیازهای یک تولید سمعی و بصری تطبیق دهد.

وقتی اکثر مردم کلمه تنظیم کننده آهنگ را می شنوند، نمی دانند یک تنظیم کننده دقیقاً در کار روزانه خود چه می کند.

مطمئناً این ساده ترین چیز در جهان برای توضیح نیست، اما به هر حال سعی می کنم.

بیایید با گفتن این نکته شروع کنیم که هر چیزی که در یک آهنگ می شنوید یک تنظیم است. بنابراین تنظیم کننده آهنگساز است، اما برخلاف دومی او از یک صفحه خالی شروع نمی کند. تنظیم موسیقایی با تکمیل کار آهنگساز آغاز می شود که مسئولیت نوشتن ملودی، هارمونیک (آکوردها)، متن (در صورت نیاز قطعه) و ساختار (البته با گذشت زمان قابل تغییر است) به عهده اوست. سفارش).

از این لحظه به بعد، هر نت از هر ساز که در قطعه تمام شده می شنوید توسط تنظیم کننده فکر و نوشته شده است. بنابراین تنظیم موسیقی مرحله تولید یک آهنگ است که در آن به موارد زیر فکر می کنید: ساز، شیار، ساختار نهایی، امکان تعویض هارمونیک (موضوع مقاله بعدی)، کات، کر یا دو، جلوه های ویژه و غیره. علاوه بر این.

سخت ترین قسمت در تنظیم موسیقی، وفادار ماندن به ایده اصلی آهنگساز است

تنظیم کننده بودن در واقع یک آهنگساز نیز بسیار خطرناک است، از خود دور شوید و حال و هوای آهنگ را به سلیقه خود تغییر دهید، اما این اغلب یک اشتباه جدی است! تنظیم کننده آهنگ وظیفه دارد بدن برهنه را بپوشاند (ترکیب برهنه و خام) نه اینکه بدن را مطابق میل خود شکل دهد. تمام انتخاب های انجام شده در تنظیم باید سنجیده شود تا بتوان قطعه را در جهت احساسی قرار داد که آهنگساز می خواست تحت تاثیر قرار دهد.

اگر آهنگساز هستید، انتخاب تنظیم کننده مناسب برای نیازهایتان ضروری است، اما چگونه این کار را انجام دهید؟ توصیه من این است که با ویژگی های دومی شروع کنید: هر تنظیم کننده دارای یک سبک و سبکی است که بیشتر او را متمایز می کند. مطمئناً او می داند که چگونه در بسیاری از سبک ها و ژانرها تنظیم کند، اما همیشه یک یا چند نفر وجود دارند که او را متمایز می کنند و او را موفق تر می کنند. اگر آهنگی نوشته اید و آن را متال تصور می کنید، با تنظیم کننده Casadei تماس نگیرید!

تنظیم کننده آهنگ را نیز بر اساس در دسترس بودن او انتخاب کنید: مراقب کسانی باشید که می گویند: “من تنظیم کننده هستم و صورتم را روی آن می گذارم، پس به قول من عمل کنید، به من اعتماد کنید!” همانطور که در بالا توضیح داده شد، تنظیم کننده یک خیاط است و نه یک جراح پلاستیک، او وظیفه دارد آهنگساز را درک کند و به آن گوش دهد که در هر صورت باید حرف آخر را در مورد قطعه تمام شده بزند، زیرا این قطعه متعلق به اوست.

چگونه بفهمم که تنظیم کننده موسیقی برای من مناسب است یا خیر؟

تنظیم کننده ای را انتخاب کنید که ساعتی شارژ نمی شود! تنظیم کننده باید آزاد باشد که چندین ساعت را صرف جستجوی صدای مناسب، برای یک حرکت ملودیک صحیح، برای جستجوی مناسب ترین جایگزینی هارمونیک کند. زمان کمتر تقریباً همیشه به معنای چیدمان استانداردتر و بدون ایده های هنری عالی است. زیرا الهام برای شکوفا شدن نیاز به زمان دارد و مهمتر از همه تنظیم کننده به زمان نیاز دارد تا حس مناسب با آهنگ را پیدا کند.

مفهوم تنظیم موزیکال امروزه نسبت به 15-20 سال پیش بسیار تغییر کرده است. این به لطف پلتفرم‌های دیجیتالی امکان‌پذیر است که به شما امکان می‌دهند از سازهای VST یا آلات موسیقی مجازی استفاده کنید که صدا و کیفیت نواختن یک ساز واقعی را شبیه‌سازی می‌کنند. بیست سال پیش، برای ضبط یک قطعه ویولن، باید با یک ویولونیست تماس می گرفتم، چند روز زودتر قطعه را برای او می فرستادم، از او می خواستم به استودیو بیاید، همه را مایک کند، آن را ضبط کند و سپس همه را میکس کند، شاید فقط برای یک فرش ریسمانی کوچک امروزه به لطف تکنولوژی، این هزینه و زمان کاملاً بهینه شده است. بگذارید واضح بگویم، من نمی‌توانم یک ساز vst را با یک نوازنده در گوشت و خون مقایسه کنم، اما بودجه امروز به طور فزاینده‌ای تنگ است و در مجموع، نتیجه نهایی بد نیست. دیدن یعنی باور کردن!

تنظیم با گیتار یک آهنگ، برای صحبت در مورد خطی ترین شکلی که می توانیم به آن فکر کنیم، اغلب با نویسنده (یا ترانه سرا) متولد می شود که می نویسد و گیتار خود را نگه می دارد یا پیانو را در دستانش می نوازد. او شروع به نواختن یک حلقه هارمونیک می کند، گاهی اوقات مطالعه و گاهی اوقات عادی با کلمات گاهی به زبان ایتالیایی یا به زبان انگلیسی جعلی. این شکل اولیه قطعه است.

حالا روش های ساخت آهنگ متنوع است و من یک مثال کاملا تصادفی زدم، توجه داشته باشید!

من به سادگی گفتم که وقتی روی یک آهنگ کار می کنید دقیقاً همان اتفاقی می افتد که سنگ خشن تبدیل به یک مجسمه می شود.

ما، لایه‌ها و سخت کار می‌کنیم، از یک سنگ زمخت، که آهنگ ماست، به یک اثر هنری که قطعه تمام شده است، حرکت می‌کنیم.

در اینجا، بین این دو مرحله «مجسمه‌ای»، کل فرآیند چیدمان وجود دارد.

بنابراین تنظیم کننده نوعی صنعتگر است که روی سنگی ناهموار کار می کند و مانند هنرمند مجسمه ساز به آن شکل می دهد تا کار تمام شده به دست آید.

این نقش تنظیم کننده هنگام خلق آهنگ است.

نحوه طراحی یک چیدمان

از آنجایی که گفتیم کار تنظیم در واقع یک کار هنری و هنری است، همان طور که مجسمه ساز طرحی را خلق می کند، تنظیم کننده نیز باید کار خود را طراحی کند.

تنظیم کننده استودیو چیدمان باید با تمام جزئیات طراحی شود.

شما هرگز بدون داشتن ایده های روشن در مورد هر چیزی که مربوط به ساخت آهنگ است، خود را با سر در انجام یک تنظیم پرتاب نمی کنید.

حتماً می‌دانید که بیشتر اوقات نویسنده‌ای که آهنگ را می‌سازد فقط از ملودی و کلام تصور می‌کند، اما همه چیز را کم دارد.

البته همیشه اینطور نیست! نویسندگان و نویسندگانی وجود دارند، بنابراین برخی دقیقاً می‌دانند چه می‌خواهند و در نتیجه کار تنظیم‌کننده را آسان‌تر و سرراست‌تر می‌کنند، در حالی که برخی دیگر، بدون هیچ ایده‌ای، «چیزهایی» را می‌پرسند که مطلقاً هیچ چیز در مورد آنها نمی‌دانند!

به هر حال، برگردیم به طراحی، کاری که یک تنظیم کننده باید انجام دهد، پس اول از همه این است که یک مداد و کاغذ به دست بیاورد و شروع به “نوشتن” پروژه چیدمان خود کند.

اصطلاحات فنی زیادی وجود دارد که می‌توانیم از آنها استفاده کنیم، اما ترتیب را به‌عنوان نوعی هرمی در نظر بگیرید که یک نقطه در مرکز و یک صعود و یک فرود دارد!

پس وقتی برای هماهنگی می روید چه اتفاقی می افتد؟ حالا از یک طرف بالا بروید، به بالا بروید و از طرف دیگر پایین بروید. به‌طور کلی، این همان چیزی است که در طراحی یک چیدمان اتفاق می‌افتد.

نحوه طراحی یک چیدمان

چگونه یک تنظیم درست بنویسیم؟

نوازنده موسیقی می نویسد

هنگامی که پروژه خود را ایجاد کردید، باید به مرحله عملیاتی بروید. اینجاست که اولین تردیدها مطرح می شود:

چگونه ترتیب دهم؟

آیا این کار را روی کامپیوتر انجام می دهم یا روی کاغذ؟

از کدام ارگانیک استفاده کنم؟

در چه سایه ای؟

قطعات مهم را به چه کسی بسپارم؟

صدا بهتر است یا ابزاری که ملودی را به آن بسپاریم؟

آیا هارمونی های اصلی را رها می کنم یا آنها را تغییر می دهم؟

اینها پاسخ های بسیار پیچیده تری هستند که هر کس باید بر اساس تجربه، آمادگی، شرایط و سلیقه خود به روشی کاملاً شخصی به آنها پاسخ دهد.

با این حال، پارامترهایی وجود دارد که باید رعایت شوند و بخشی از کار تنظیم کننده هستند.

به عنوان مثال، در رابطه با تناژ، قطعاً باید به ملاحظاتی پرداخت که اگرچه ممکن است به ظاهر بدیهی تلقی شود، اما اغلب دست کم گرفته می شود.

کلید می تواند در هر نوع چیدمانی تفاوت بزرگی ایجاد کند. این فقط یک “مسئله گسترش” نیست، اینکه آیا تکنواز بتواند نت های خاصی را یادداشت کند یا نه.

لحن بسیار گسترده تر است و باید با دقت در نظر گرفته شود! کلید قطعه می تواند صداهای جالبی را از خود بیرون بیاورد، زیرا برخی از سازها بیشتر از سایر سازها در کلیدهای خاصی صدا می کنند یا خیر.

این یکی از اولین ملاحظاتی است که هنگام مواجهه با چیدمان یک قطعه باید رعایت شود.

موارد دیگر نیز وجود دارد، مانند سپردن قطعات به تکنوازان.

اولین چیزی که باید به آن فکر کنید این است: آیا همه اجراکنندگان را می شناسید؟ آیا روش بازی آنها را می شناسید؟ آیا سلیقه موسیقی آنها را می شناسید؟

چگونه می توانم یک تنظیم خوب بنویسم؟

جنبه های زیادی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد و سنجیده شود.

من مطمئناً می توانم توصیه های عملی به شما ارائه دهم که از آنها شروع کنید!

موادی که برای نوشتن ترتیب نیاز دارید:

کارکنان

ورق کاغذ مربع یا گراف

مداد و پاک کن

ضبط کننده (یا نرم افزار)

ساز موسیقی

مترونوم

اینها عناصر کلیدی هستند که از آنها شروع می شود، بدون آنها مطمئناً نمی توانید کار خوبی انجام دهید!

مگر اینکه بخواهید با آزمون و خطا در کار خود پیش بروید و زمان و تلاش بی مورد را هدر دهید.

اینها همه عناصر ضروری برای شروع هستند. مواردی که می توانید جایگزین کنید، زیرا فناوری اجازه می دهد، ضبط کننده و مترونومی هستند که در همه نرم افزارهای نشانه گذاری یا ترتیب دهنده های موجود در بازار پیدا می کنید.

توصیه من این است که اینگونه کار کنید:

پروژه خود را روی کاغذ مربعی ایجاد کنید و همه چیز را تا کوچکترین جزئیات علامت گذاری کنید

بدون استفاده از نرم افزار شروع به نوشتن آهنگ روی کارکنان کنید، این به شما این امکان را می دهد که تمام صداها را به خوبی کنترل کنید

فقط از هارمونی ها و صداهایی که انتخاب کرده اید، پیش نویسی را روی پیانو یا با ساز خود ضبط کنید

بعد از چند روز دوباره گوش کنید و کار را ادامه دهید

در این مقاله مطمئن هستم که اصطلاحاتی را پیدا کرده اید که ممکن است ندانید. من آنها را به طور عمیق بررسی نکرده ام زیرا قبلاً در مقالات دیگر این کار را انجام داده ام.

میکس و مسترینگ دو مرحله مهم در تنظیم آهنگ هستند. میکس فرآیند ترک‌ها و صداها را با یکدیگر ترکیب می‌کند و اقلام مختلف مانند تنظیمات پانوراما، حجم، افکت‌ها و تعادل فرکانس‌ها را تنظیم می‌کند. مسترینگ فرآیند نهایی سازی آهنگ است که شامل بهینه‌سازی نهایی صداها، تعدیل میزان گردش و دینامیک، و ایجاد کیفیت و متانت نهایی آهنگ می‌شود.

تنظیم کننده آهنگ با بهینه‌سازی و ترتیب صداها و افکت‌ها، موجب ایجاد کیفیت بالاتر، جذابیت و قوی‌تر کردن احساسات آهنگ می‌شود. او برای ایجاد صدایی خنثی و بدون اشکال، بررسی مواردی مانند تعادل فرکانس‌ها، جداکردن تراک‌ها، و کنترل پویایی صداها انجام می‌دهد

برای میکس و مسترینگ، نیاز به نرم‌افزارهای میکس و مسترینگ (پلاگین‌ها) دارید. همچنین، استفاده از هدفون‌های مرجعی، مانیتورهای استودیویی، میکروفون‌های اندازه‌گیری، و تجهیزات مانند کامپرسورها و اکولایزرها به بهبود کیفیت واقعیت و کارایی کمک می‌کند

بله، تجربه زیاد در میکس و مسترینگ می‌تواند به بهترین نتیجه منجر شود. تنظیم کننده‌های با تجربه از نظر تفاصیل کوچک تا بزرگ، نکات فنی و تاثیر افکت‌ها دقیق تر کار می‌کنند. با این حال، هر کسی می‌تواند با تمرین و آموزش منظم به تجربه تنظیم کردن پیشرفت کند.

تهیه کننده موسیقی کیست؟
نوشته قبلی

تهیه کننده موسیقی کیست؟

نوشته بعدی

آهنگساز باتجربه و حرفه ای در تهران

آهنگساز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Start typing to see projects you are looking for.
ورود به حساب کاربری

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید
کوکی‌های سایت

در این بخش می‌توانید برای کوکی‌های سایتتان به کاربران هشدار دهید.

پذیرفتن