نحوه پخش موزیک رایگان

خانه » بلاگ » نحوه پخش موزیک رایگان

انتشار موزیک بصورت رایگان

شما ممکن است یک آهنگساز یا یک خواننده حرفه ای باشید و اثار زیادی نیز در سطح بالا تولید کنید. اما تابحال فکر کرده اید اگر کسی به آنها گوش ندهد اصلا تولید این اثار چه فایده ای دارد؟ مخاطب است که به یک اثر هنری ارزش میدهد. این شنونده است که با شنیدن یک قطعه موسیقی باعث انگیزه داشتن آهنگساز یا خواننده می شود. اما چگونه باید یک آهنگ را به گوش شنونده رساند و یا اصطلاحا پخش موزیک انجام داد!

پخش آهنگ در صداوسیما:

پخش-آهنگ-در-صدا-و-سیما

برای پخش آهنگ شما از تلویزیون لازم است مراحلی را طی کنید که اولین مرحله گرفتن مجوز از مرکز موسیقی صداوسیما واقع در ابتدای خیابان الهیه است. در انجا ابتدا متعهد می شوید که مطالبه ای در قبال نشر اثر نخواهید داشت و سپس آهنگ خود و عوامل ان را معرفی میکنید و منتظر بررسی اثر در شورای موسیقی خواهید بود. در صورت تایید، آهنگ شما در یک وبسایت خصوصی قرار خواهد گرفت که فقط عوامل تهیه کننده برنامه های سازمان صداوسیما به ان دسترسی دارند و میتوانند آن را بشنوند و در صورت نیاز از موسیقی شما در برنامه های خود استفاده خواهند کرد.

پخش اهنگ در اینترنت:

پخش-آهنگ-در-اینترنت

بطور کلی پخش از اینترنت بسیار گسترده است که شامل اینستاگرام، تلگرام، وبسایت و اپلیکیشن های پخش انلاین موزیک و غیره میباشد.

در پست های معمولی اینستاگرام شما یک دقیقه فرصت پخش دارید و میتوانید یک دقیقه از موزیک خود را در اینستاگرام تصویر گذاری کرده و نمایش دهید. این که از چه تصویری استفاده کنید قطعا در تعداد بازدید ها موثر خواهد بود.

کانال های تلگرام هم محلی برای پخش موسیقی شما هستند که بعضی رایگان و بعضی از انها هم غیر رایگان هستند. مانتد ملوبات که یک ربات است و با معرفی موزیک به ان موسیقی شما در دسترس جستجوگران اینترنتی خواهد بود.

اگر هم گوگل مقصد شماست باید از وبسایت های اینترنتی کمک بگیرید. که وبسایت های پربازدید غیر رایگان هستند و برخی دیگر بصورت رایگان با هدف سئو شدن موزیک های پربازدید را اپلود میکنند.

اما این که چه عواملی در شنیده شدن موزیک ما موثر هستند و چگونه میتوانیم موزیک خود را هیت کنیم بحث دیگری است.

هرچقدر هم که برای پخش موزیک هزینه شود، این مبلغ شنیده شدن ان را تضمین نمیکند. پس چه باید کرد؟

بهترین راه حل پخش حداقلی روی یک موزیک حداکثری است. یعنی چه؟

یعنی این که یک موزیک قوی و پرقدرت و فکر شده حرفه ای را با یک پخش معمولی به گوش مخاطب برسانیم. اگر ما یک موزیک خوب داشته باشیم، قطعا بین مردم دست به دست خواهد شد و مردم ان را با استفاده از تلفن همراه برای یکدیگر ارسال خواهند کرد و این بهترین راه پخش موسیقی است.

اگر به قسمت نمونه کار وبسایت ما سری بزنید، موزیک هایی را خواهید شنید که با هزینه بسیار کم و اندک پخش شده اند ولی شنا حتما قبلا آنها را شنیده اید. مانند آهنگ دختر با صدای حمید طالب زاده و یدونه پسر با صدای محسن ناحی.

برای پخش این موزیک ها هزینه بسیار اندکی شده ولی قطعا شما بارها انها را شنیده اید. عواملی مانند شعر، ملودی، آهنگسازی و تنظیم و میکس و مسترینگ هستند که باعث دست به دست شدن موسیقی شما بین مردم می شوند.نه هزینه های دلاری سرسام اور در رادیو جوان . و این که این آثار اصلا در رادیو جوان اپلود نشده اند. پس نتیجه این که بهترین راه پخش حداقلی روی موزیک حداکثری است.

در صورت نیاز به مشاوره رایگان میتوانید با شماره تماس قرار گرفته در وبسایت در تماس باشید.سپاس

نوشته قبلی

کیوبیس 12 آنلاین خواهد شد

نوشته بعدی

آهنگسازی و تنظیم حرفه ای

تنظیم-کننده-موسیقی-کیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Start typing to see projects you are looking for.
ورود به حساب کاربری

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید
مشاوره